竞博jbo官网-竞博JBO-竞博

İnsanoğlu asla uçamayacak (Wright Kardeşler’in babası)
MANZONI MACHINERY makineleri, başlıkların imalatında değişime neden olan yepyeni bir 竞博jbo官网-竞博JBO-竞博nin ürünüdür. Bu tip soğuk şekillendirme makinelerinin üretimiyle yaklaşık aynı zamanda, uzun yıllar süren araştırmalar meyve vermiş ve daha dayanıklı üretim maddeleri ortaya çıkmıştır. Yeni tasarlanan zamanlama akışı, hareketin daha etkin kullanımını sağlamış, sarsıntı ve denge kaybı olmadan seri çalışma mümkün olmuştur. Sonuçta ortaya çıkan makine, ileri tasarımı, tamamen çelik yapısı ve ufak boyutları sayesinde karmaşık şekilli parçaları seri bir şekilde hassasiyetle üretir; sağlamdır ve esneme yapmaz.
Manzoni Sıfır Boşluk® - Bronz yataklar kullanılmadan kızak hareketi
Klasik makinelerin aksine MANZONI MACHINERY makinelerinde bronz yatak bulunmaz. Çekiç ve transfer ünitesi, bu işlem için özel olarak geliştirilen bir rulmana monte edilmiştir. Bu sayede oynamanın kesinlikle önüne geçilmiştir; en yüksek hızlarda bile yüksek hassasiyetle çalışılabilir. Manzoni Absolute Zero Clearance® ile en düşük toleranslı parçaların üretimi kusursuzdur.
Manzoni Modüler Çelik Gövde®
MANZONI MACHINERY makineleri, klasik soğuk şekillendirme makinelerinden farklı olarak yalnızca özel bir tip çelikten Manzoni Modüler Çelik Gövde® yöntemi ile imal edilir. Makine gövdesi bu sayede çok sağlamdır, esnemeye yapmaz ve aşırı yüke dayanıklıdır. Bu makineler, dökme demirden mamul olanlara kıyasla daha yüksek vuruş tonajına ve daha küçük boyutlara sahiptir. Manzoni Modular Steel Frame® yöntemiyle üretilen makineler, klasik olanlara oranla 3 kat daha dayanıklıdır.

İleri Teknoloji Zamanlama Akışı
Baskı makinelerinin yeni ve gelişmiş zamanlama akışı, yüksek hızlarla çalışmayı sağladığı gibi, dengeyi muhafaza ederek sarsıntıyı önlemektedir. Bu sayede MANZONI MACHINERYmakineler sessiz çalışır, yüksek hızlarda bile mekanik gerilim yaşanmaz

Kapalı bıçak ile hızlı kesim
Kesim, malzemenin esnemesinin önüne geçmek amacı ile kapalı bir muhafaza içinde kılavuz ile gerçekleştirilmektedir. Bıçak, herhangi bir ayarlamaya gerek kalmaksızın otomatik olarak merkezlenmiş bir şekilde makineye monte edilir. Bu nedenle MANZONI MACHINERY makinelerinin kesim hassasiyeti ve kalitesi oldukça yüksektir.
Tel besleme: pensler veya merdane sistemi ile
Müşteri penslerle tel besleme veya standart merdaneli sistemi tercih edebilir. Penslerle beslemede daha yüksek hassasiyetle kesme yapılır, tel değişim süreleri kısalır ve merdane değişimi yapmadan farklı çaplarda tellerle çalışmak mümkün olur.
Punch’lar daima aynı hizadadır
Makinenin oynama yapmaması sayesinde, Punclar daima aynı hizada olacak şekilde çalışır. Her kalıp için ayrı düzeltme yapmak gerekmez, bu da size zaman kazandırır.
Çift encoderli vectör motor
Makinenin ana motoru bu sahadaki diğer bir yeniliktir. İlk olarak makine üzerine, çift kodlayıcılı vektör motor ve kontrol torku yerleştirilmiştir. Bu sahada lider bir şirket tarafından İtalya’da imal edilen motor, krank miline ve motora yerleştirilmiş sürekli iletişimi sağlayan çift kodlayıcı ve gelişmiş bir vektör sürücüsü tarafından kontrol edilir. Bu güçlü sistem mükemmel bir tork kontrol garantisi sağlayarak, makinenin düşük hızda bile daima yüksek performansla çalışmasına imkân tanır. Yeni vektör kontrol sistemi,gücü motora sadece gerektiği zaman verir. Böylece enerji tüketimi azalır ve geleneksel makinelerle kıyaslandığında 50% e varan önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlar.
Oku, Ayarla & Başla® sistemiyle daha çabuk ve kolay kalıp değiştirme
Kalıp değiştirmeyi operatör için kolaylaştırmak ve işte kalış süresini arttırmak amacıyla MANZONI MACHINERYmakinelerinde Oku, Ayarla & Başla®sistemi bulunmaktadır. Operatör bu sistem sayesinde, herhangi bir eğitime gerek kalmazsızın başlıkları değiştirebilir. İş değiştirme esnasında, biten işin parçasını sökmek ve makinenin uzun süre durmasını gerektiren ayarlama işlemlerini yapmaksızın, hazırlanmış ve merkezlenmiş yeni donanımları takmak yeterli olacaktır. Makinenin ergonomik tasarımı ile tüm parçalara rahat ulaşım da operatör için bir avantajdır.
Dokunmatik ekranlı Ayarlanabilir Kumanda Paneli®
Makinenin tüm fonksyonları kumanda panelinden takip edilebilir. Paneldeki renkli dokunmatik istediğiniz yöne çevrilebilir, bu sayede operatör makinenin etrafında dönmek zorunda kalmaz. Gelişmiş güçlü bilgisayar, ekranda beliren anlaşılır talimatlar ile yapılacak işlerde operatöre destek vermektedir. Bilgisayarın hafızası çok geniş olduğundan, makinenin tüm ayarları kaydedilerek saklanabilir, böylece bir dahaki sefere aynı parça üretileceği zaman tekrar ayar yapmaya gerek kalmaz.
Yeni Manzoni Yavaş Hareketli Çekiç®竞博jbo官网-竞博JBO-竞博siyle kolay kalıp ayarlama
İleri 竞博jbo官网-竞博JBO-竞博 bu sistem sayesinde operator, kalıp ve matrikslere çok düşük hızla yaklaşabilir, olası zedelenmeler önlenmiş olur. Manzoni Slow Motion Ram®sistemi, dokunmatik ekrandan kolayca aktif hale getirilebilir.

Soft Kick Out Cam® on die side
Kalıptan çıkarma işlemi, Soft Kick Out Cam® Sistemi vasıtasıyla hassas ve aşamalı bir şekilde yapılır. Çok kısa parçalar, ek bir parça veya pahalı mekanik araç-gereç olmaksızın rahatlıkla üretilir.

Punch tarafından çıkartma
Çıkartma mesafesi, kamın milimetre işaretli çubukta istenilen kotaya yerleştirilmesi sureti ile bağımsız bir şekilde ayarlanabilir. Ekstra uzun kesme mesafesi sayesinde özel parçalar da üretilebilir.Manzoni Kısa Parça Tutucusu®
Kısa parçaların üretimi halinde, kalıptan çıkartma işlemi sırasında düşmemeleri için ekstra pensler devreye girer.

Manzoni Ekstra Derin Şekillendirme® sistemli taşıma pensleri
Taşıma pensleri özel parçaların üretimine imkan sağlayacak farklı bir hareket sistemine sahiptir. Manzoni Ekstra Derin Şekillendirme® ile kalıplar matrikslere daha iyi nüfuz ettiğinden, büyük çaplardaki başları olan parçalar üretilebilir. Standart bir başlıkla aynı parçayı üretmek için daha büyük bir makine gerekecekti, bu da daha yüksek maliyet demektir.
Ek taşıma pensleri
Tüm MANZONI MACHINERY makinelerinde gerektiğinde parçayı yönlendirmek için bir ek taşıma pensi bulunur. Ek pensler özellikle perçin ve perçin somun üretiminde işe yarar ve parçanın pimden çıkmasını sağlar. Bu sayede makine aşırı yüklenmemiş olur.
Wedged ram
Çekiç hareketi yeni bir sistemle düzenlenmektedir. Tüm pres gücü bağlantı rotu ve krankşaft yerine, kama aktarılmaktadır. Oynama ve yıpranma ortadan kalktığı gibi, uzun yıllar kullanımdan sonra bile makine yüksek hassasiyetle çalışır.


Manzoni Uzaktan Destek®
Hızlı yerinde teknik desteğin yanısıraMANZONI MACHINERY müşterilerine zahmetsiz erişim sağlayan Manzoni Teleservis Yardım® hizmeti de sunmaktadır. Herhangi bir arıza durumunda merkezde görevli bir mühendis, modem üzerinden tesisteki arızalı makineye erişebilmekte ve olası sorunu tesbit edebilmektedir. Bu tip bir uzaktan servis sayesinde seyahate gerek kalmadığı gibi, müşteriye daha hızlı hizmet verilir. Manzoni Teleservis Yardımı® ile uyarı mesajlarını görüntüleyebilir, geçmiş verilere ulaşabilir, makine fonksiyonlarını izleyebilir ve yazılımlar yenilendiğinde PLC’yi güncelleyebilirsiniz.
Elektrik kabini makine üzerinde
Elektrik kabini İtalya’da tasarlanmış ve üretilmiştir; tüm CE düzenlemelerine uygundur. Gelişmiş 竞博jbo官网-竞博JBO-竞博 sayesinde güç artmış fakat kabinin boyutları korunmuştur. Böylece elektrik kabini makine içine ses yalıtımlı bir bölmeye alınabilmiştir. Ayrıca yerlerde sürünen kablolar ortadan kalkmış, yerden tasarruf sağlanmış ve makine etrafında rahat hareket etmeyi sağlayan boş bir alan elde edilmiştir. Elektrik devrelerine dışarıdan bir kapak vasıtasıyla kolaylıkla ulaşılabilir.
Makine dışında hızlı değiştirme (opsiyonel)
Makine dışında hızlı değiştirme sistemiyle operatör, üretimi durdurmaksızın kalıp değişimini yapabilir. Makinedeki işi değiştirmek için yalnızca önceden ayarlanmışbazı parçaları takmak yeterlidir, makine üzerinde başka ayar gerekmez. Bu sayede zaman kaybı en aza inmiştir.
Hızlı değiştirme kitinde bulunan parçalar:
- Punch tutucu blok
- Kalıp tutucu blok
-Ayar tezgahı
-Transfer maşası ayar aparatı
-